کمپین هوشمند دیابت (Diabetes Smart Campaign)

توضیحات

کمپین هوشمند دیابت با هدف پیشگیری از بروز دیابت و همچنین جلوگیری از ایجاد عوارض در بیماران مبتلا به دیابت اجرا می شود. این کمپین مبتنی بر سامانه های سلامت هوشمند سالم سا به ویژه نقشه راه سلامت به اجرا در می آید.

راهنما

با توجه به شرکت شما در کمپین هوشمند دیابت، به صفحه برنامه جامع دیابت رهنمون شده اید. در این نقشه راه ایستگاه ها و سطوح مختلفی وجود دارد. هر سطح از تعدادی ایستگاه تشکیل شده است و حداکثر تعداد ایستگاه در هر سطح برابر 8 خواهد بود (ممکن است کمتر باشد). گذراندن تعدادی از این ایستگاه ها اجباری و تعدادی دیگر اختیاری می باشد. در سطح اول، ایستگاه های مختلف طراحی شده به شما کمک می کنند که دیابت خود را تشخیص دهید. اگر دیابت دارید در مسیر افراد دیابتی قرار می گیرید و اگر دیابت ندارید در مسیر افراد سالم قرار خواهید گرفت. 

در سطح دوم با عنوان کلیات دیابت، ایستگاه های مختلف به شما کمک خواهند کرد که با مفاهیم کلی دیابت آشنا شوید، آموزش های لازم را در رابطه با دیابت دریافت کرده و اپلیکیشن فرشته سلامت را مورد استفاده قرار دهید. همچنین مطالبی در رابطه با کیفیت زندگی دریافت خواهید کرد.

در سطح سوم در رابطه با سبک زندگی مطالبی فرا خواهید گرفت. افراد سالم با سبک زندگی سالم و افراد دیابتی با سبک زندگی افراد دیابتی آشنا خواهند شد. در صورت تمایل می توانید در این مرحله بسته پیام دیابت را فعال کنید و به صورت روزانه پیام مربوط به دیابت دریافت نمائید.

در سطح چهارم در رابطه با سلامت تغذیه و وزن مناسب و .... مطالبی را دریافت می کنید. در سطح بعدی مسائل مربوط با فعالیت فیزیکی قرار دارد و اطلاعاتی را در مورد خود و مواردی را در رابطه با فعالیت فیزیکی دریافت خواهید کرد. سطح بعدی کنترل استرس، پس از آن سطح کمک برای ترک مصرف سیگار و سپس سطح کمک برای ترک مصرف الکل قرار دارد. در سطح آخر که مربوط به افراد دیابتی می باشد مراقبت های دیابت و امکان ارتباط با مشاور وجود دارد.

با توجه به نوع ایستگاه با زدن دکمه شروع به مقصد مورد نظر هدایت می شوید. ایستگاه ها به یکی از سامانه های هوما: سامانه مراقبت های هوشمند سلامت، فراما:سامانه مشاوره تلفنی و آنلاین سلامت، فراسا: سامانه آموزش و سنجش الکترونیک، فرانت: شبکه اجتماعی سلامت متصل می‌شوند. بعضی از ایستگاه ها مانند مشاوره و یا آموزش اختیاری هستند و در صورتی که مایل به تکمیل ایستگاه نباشید می‌توانید لینک آبی رنگی که ایستگاه را اختیاری معرفی کرده است، زده و از آن عبور کنید.پس از تکمیل هر ایستگاه زمانی که به برنامه جمع برمیگردید به صورت خودکار به ایستگاه بعدی هدایت می شوید. با انتخاب ایستگاه هایی که از انها عبور کرده اید اعتبار تکمیل ایستگاه و بازخورد مربوطه را مشاهده خواهید کرد. بعد از گذراندن ایستگاه های یک سطح پیغام تکمیل سطح به همراه اعتبار کسب شده در کل آن سطح ظاهر می شود. در این زمان برای ادامه مسیر دکمه سطح بعد که در سمت راست نقشه نمایان می شود را انتخاب کنید تا به ایستگاه اول سطح بعدی بروید. پس از پایان تمام سطح های برنامه جامع، پیام اتمام را مشاهده خواهید کرد.

وقتی وارد صفحه نقشه راه می شوید، لیست رویدادها، نفرات برتر و اولین ایستگاه ظاهر می شود. لیست رویدادها، رویدادهایی را نشان می دهد که زمان دار می باشند، یعنی رویدادی در یک زمان مشخص شروع می شود و در یک زمان مشخص به اتمام می رسد، که در زمان اعتبار رویداد می توانید در آن ها شرکت کنید. در قسمت نفرات برتر، اسامی افرادی قرار دارد که بیشترین امتیاز را در این کمپین کسب کرده اند. در اولین ایستگاه نمایش داده شده با کلیک بر روی خانه، قسمتی ظاهر می‌شود که در آن عنوان ایستگاه و توضیحی در رابطه با آن قرار دارد.

در سمت چپ بالای نقشه گزینه های رهیار، ردپا، اعتبار، راهنما، (ورود یا خروج) را مشاهده می کنید.

در صورتی که اولین گزینه از سمت چپ صفحه در این قسمت ورود باشد، یعنی شما هنوز وارد کمپین نشده اید. پس از انتخاب این گزینه به صفحه ای هدایت می شوید که باید نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. در صورتی که کاربر جدیدی هستید و هنوز ثبت نام نکرده اید باید ابتدا ثبت نام کنید و سپس با نام کاربری و رمز خود وارد برنامه جامع شوید. اگر مراحل ثبت نام را قبلا طی کرده اید و یا نام کاربری و رمز عبور را در اختیار دارید پس از وارد کردن آن ها به صفحه اصلی کمپین هدایت می شوید.

گزینه راهنما صفحه کنونی می باشد.

با انتخاب اعتبار صفحه اعتبارات کسب شده از هر ایستگاه و سطح نمایش داده می ‌شود.

در قسمت ردپا تمام ایستگاه ها و سطح هایی که تا کنون طی کرده اید به همراه زمان شروع سطح و ایستگاه قرار دارد.